Marsa Alam najlepšie hotely

 
Marsa Alam/ Egypt je mladým letoviskom, ktoré sa začalo formovať až po roku 2000. Pôvodne to bola malá rybárska dedina podobne ako Hurgada. Z dôvodu zlepšenia dopravy, poskytovania komfortnejších dovoleniek a pre rýchly rozvoj cestovného ruchu sa Marsa Alam rozhodlo vybudovať medzinárodné letisko s rovnomenným názvom Marsa Alam. Mesto leží v juhovýchodnej časti Egypta, na západnom pobreží Červeného mora. Marsa Alam sa nachádza v blízkosti Obratníka Raka. Od Hurgady je vzdialené cca 280 km. Ekonomika tohto egyptského mesta stojí na cestovnom ruchu. Najväčším lákadlom Marsa Alamu je potápanie. Táto oblasť Egypta ponúka čisté pláže a bohatý podmorský život. Najznámejšou plážou je Abu Dabbab. Je možné si vybrať niektorú z nasledovných lokalít. Abu Dabbab je vzdialené cca 30 km severne od Marsa Alam. Vyskytujú sa tu vzácne veľké korytnačky, špecifické pre túto oblasť sú aj živočíchy tzv. dugongy u nás známe ako morské kravy. Sataya – Dolphin Reef už samotným názvom napovedá, v čom spočíva jej čaro. Turisti sem chodia, aby mohli pozorovať delfíny v prirodzenom prostredí. Oblasť Elphinstonea Reef sa nachádza na juhu egyptského pobrežia. Toto miesto je vyhľadávané nielen začiatočníkmi, ale aj profesionálnymi potápačmi. Ďalšími lokalitami pre potápanie sú Zabargat, Shaab Marsa Alam, Shaab Samadai, Abu Galawa, Rocky Island. V Marsa Alam v Egypte sú ideálne podmienky pre rôzne vodné športy. Zárukou zážitkov je východná časť Sahary. Je prístupná štvorkolkami alebo sa dá previesť na ťavách, táto časť púšte nie je ešte typickou prázdnou vyprahnutou púšťou. Marsa Alam je plné hotelov, športovísk a zábavných centier. Neďaleko sa nachádza mestečko Port Ghalib vzdialené len 67 km severne. Nachádza sa tu golfové ihrisko, bary a nákupné pasáže. Milovníci fauny a flóry môžu zvoliť výlet do egyptského národného parku Wadi El Gemal, čo v preklade znamená Údolie tiav. Je tu bohatá vegetácia a divé zvieratá. Najčastejšie v Marsa Alam je vidieť palmové stromy a mangrovníky. Na juhu mesta sú staré bane na zlato a smaragdy. Organizujú sa sem exkurzie so sprievodcami. V súčasnosti mesto má aj niekoľko baní na ťažbu žuly a mramoru.

V Marsa Alam v Egypte sa nachádzajú jaskyne, v ktorých boli objavené nástenné maľby, ktoré sú dôkazom toho, že história tejto časti Egypta siaha až do doby kamennej. Hladké skaly boli ideálne pre zaznamenávanie loveckých scén (žirafy, pštrosy, lovecké psy). Egypt láka turistov svojou bohatou históriou a historickými pamiatkami. V lokalite Egypt/ Marsa Alam je napr. vybudovaný kamenný chrám v Karnais. Postaviť ho dal Seti I. V mestečku El Quseir je mešita z 12.storočia. Pre milovníkov histórie sa organizujú aj poznávacie výlety. Vyhľadávaným je celodenný výlet do Luxoru. Pozrieť si turisti môžu skalný Chrám kráľovnej Hatšepsovet, ktorá bola dcérou Thutmosa I. Chrám je vybudovaný priamo v skale, tvoria ho tri terasy, ďalej Memnonove kolosy a Údolie kráľov.

Počasie v egyptskom Marsa Alam je ideálne pre celoročnú dovolenku. Nachádza sa v horúcom a veľmi suchom podnebí. Od apríla do októbra sa denné teploty pohybujú okolo 30°C, v júli a auguste okolo 35°C. Našťastie od mora vanie často vietor, vďaka ktorému sú teploty znesiteľnejšie. V najhorúcejších mesiacoch sa voda oteplí až na 30°C. Zimy sú mierne. Najdaždivejším mesiacom je október.

Marsa Alam je pokojné mestečko, kde sa nachádza len zopár obchodov, reštaurácií a tradičný egyptský trh. Za čulejším životom do barov, obchodov či na promenádu si treba zájsť do prístavu Port Ghalib. Egyptské hotely poskytujú klientom kvalitné služby, svetovú i miestnu kuchyňu a rôzne športové aktivity.
 najlepšie hotely
Hotel Club Calimera Habiba Beach
Hotel Club Calimera Habiba Beach 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Bola to super, doteraz naša najlepšia dovolenka "
3 recenzie
88%
Hotel Sentido Oriental Dream Resort
Hotel Sentido Oriental Dream Resort 4.5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Super dovolenka"
6 recenzií
87%
Hotel Akassia Swiss Resort
Hotel Akassia Swiss Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, El Quseir
"Super dovolenka"
5 recenzií
86%
Hotel Hilton Marsa Nubian Resort
Hotel Hilton Marsa Nubian Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Vynikajúca dovolenka v Marsa Alam"
5 recenzií
84%
Hotel Happy Life Resort
Hotel Happy Life Resort 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Každý člen rodiny si prišiel na svoje :-)"
5 recenzií
84%
Nada Marsa Alam Resort
Nada Marsa Alam Resort 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Bolo úplne super!"
1 recenzia
97%
Hotel Movenpick Resort
Hotel Movenpick Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, El Quseir
"Jedna z najkrajších dovoleniek v Egypte"
2 recenzie
88%
Hotel Royal Brayka Resort
Hotel Royal Brayka Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Prvýkrát v Egypte - nesklamalo!"
6 recenzií
82%
Hotel Marina Lodge at Port Ghalib
Hotel Marina Lodge at Port Ghalib 4*
Egypt, Marsa Alam, Port Ghalib
"Prekrásny koralový útes"
1 recenzia
92%
Hotel Fantazia Resort
Hotel Fantazia Resort 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Super dovolenka na úrovni, všetko bolo vynikajúce "
1 recenzia
93%
Ďalšie
Pridaj vlastnú recenziu
Moment...