Recenzie hotelov Marsa Alam

 
Marsa Alam/ Egypt je mladým letoviskom, ktoré sa začalo formovať až po roku 2000. Pôvodne to bola malá rybárska dedina podobne ako Hurgada. Z dôvodu zlepšenia dopravy, poskytovania komfortnejších dovoleniek a pre rýchly rozvoj cestovného ruchu sa Marsa Alam rozhodlo vybudovať medzinárodné letisko s rovnomenným názvom Marsa Alam. Mesto leží v juhovýchodnej časti Egypta, na západnom pobreží Červeného mora. Marsa Alam sa nachádza v blízkosti Obratníka Raka. Od Hurgady je vzdialené cca 280 km. Ekonomika tohto egyptského mesta stojí na cestovnom ruchu. Najväčším lákadlom Marsa Alamu je potápanie. Táto oblasť Egypta ponúka čisté pláže a bohatý podmorský život. Najznámejšou plážou je Abu Dabbab. Je možné si vybrať niektorú z nasledovných lokalít. Abu Dabbab je vzdialené cca 30 km severne od Marsa Alam. Vyskytujú sa tu vzácne veľké korytnačky, špecifické pre túto oblasť sú aj živočíchy tzv. dugongy u nás známe ako morské kravy. Sataya – Dolphin Reef už samotným názvom napovedá, v čom spočíva jej čaro. Turisti sem chodia, aby mohli pozorovať delfíny v prirodzenom prostredí. Oblasť Elphinstonea Reef sa nachádza na juhu egyptského pobrežia. Toto miesto je vyhľadávané nielen začiatočníkmi, ale aj profesionálnymi potápačmi. Ďalšími lokalitami pre potápanie sú Zabargat, Shaab Marsa Alam, Shaab Samadai, Abu Galawa, Rocky Island. V Marsa Alam v Egypte sú ideálne podmienky pre rôzne vodné športy. Zárukou zážitkov je východná časť Sahary. Je prístupná štvorkolkami alebo sa dá previesť na ťavách, táto časť púšte nie je ešte typickou prázdnou vyprahnutou púšťou. Marsa Alam je plné hotelov, športovísk a zábavných centier. Neďaleko sa nachádza mestečko Port Ghalib vzdialené len 67 km severne. Nachádza sa tu golfové ihrisko, bary a nákupné pasáže. Milovníci fauny a flóry môžu zvoliť výlet do egyptského národného parku Wadi El Gemal, čo v preklade znamená Údolie tiav. Je tu bohatá vegetácia a divé zvieratá. Najčastejšie v Marsa Alam je vidieť palmové stromy a mangrovníky. Na juhu mesta sú staré bane na zlato a smaragdy. Organizujú sa sem exkurzie so sprievodcami. V súčasnosti mesto má aj niekoľko baní na ťažbu žuly a mramoru.

V Marsa Alam v Egypte sa nachádzajú jaskyne, v ktorých boli objavené nástenné maľby, ktoré sú dôkazom toho, že história tejto časti Egypta siaha až do doby kamennej. Hladké skaly boli ideálne pre zaznamenávanie loveckých scén (žirafy, pštrosy, lovecké psy). Egypt láka turistov svojou bohatou históriou a historickými pamiatkami. V lokalite Egypt/ Marsa Alam je napr. vybudovaný kamenný chrám v Karnais. Postaviť ho dal Seti I. V mestečku El Quseir je mešita z 12.storočia. Pre milovníkov histórie sa organizujú aj poznávacie výlety. Vyhľadávaným je celodenný výlet do Luxoru. Pozrieť si turisti môžu skalný Chrám kráľovnej Hatšepsovet, ktorá bola dcérou Thutmosa I. Chrám je vybudovaný priamo v skale, tvoria ho tri terasy, ďalej Memnonove kolosy a Údolie kráľov.

Počasie v egyptskom Marsa Alam je ideálne pre celoročnú dovolenku. Nachádza sa v horúcom a veľmi suchom podnebí. Od apríla do októbra sa denné teploty pohybujú okolo 30°C, v júli a auguste okolo 35°C. Našťastie od mora vanie často vietor, vďaka ktorému sú teploty znesiteľnejšie. V najhorúcejších mesiacoch sa voda oteplí až na 30°C. Zimy sú mierne. Najdaždivejším mesiacom je október.

Marsa Alam je pokojné mestečko, kde sa nachádza len zopár obchodov, reštaurácií a tradičný egyptský trh. Za čulejším životom do barov, obchodov či na promenádu si treba zájsť do prístavu Port Ghalib. Egyptské hotely poskytujú klientom kvalitné služby, svetovú i miestnu kuchyňu a rôzne športové aktivity.
 najnovšie recenzie
Hotel Sataya Resort
Hotel Sataya Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Sataya, radi sa vrátime "
1 recenzia
86%
Hotel Elphistone Resort
Hotel Elphistone Resort 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Neodporúčam"
4 recenzie
52%
Hotel Brayka Royal Beach
Hotel Brayka Royal Beach 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Krásna dovolenka"
1 recenzia
75%
Hotel Three Corners Fayrouz Plaza
Hotel Three Corners Fayrouz Plaza 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Vrátil by som sa tam"
2 recenzie
74%
Hotel Resta Grand Resort
Hotel Resta Grand Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, Port Ghalib
"Nikdy viac"
5 recenzií
80%
Hotel Akassia Swiss Resort
Hotel Akassia Swiss Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, El Quseir
"Super dovolenka"
5 recenzií
86%
Hotel Brayka Bay Reef
Hotel Brayka Bay Reef 4.5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Dovolenku hodnotím ako vydarenú"
2 recenzie
72%
Hotel Dream Garden
Hotel Dream Garden 5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Sklamanie, všetko je ďaleko"
1 recenzia
72%
Hotel Sentido Oriental Dream Resort
Hotel Sentido Oriental Dream Resort 4.5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Super dovolenka"
6 recenzií
87%
Hotel Oriental Bay Marsa Alam
Hotel Oriental Bay Marsa Alam 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Služby personálu hotela veľmi dobré"
4 recenzie
68%
Ďalšie
Pridaj vlastnú recenziu
Moment...