Recenzie hotelov Antalya

 
Najväčšie mesto na tureckom pobreží Stredozemného mora, je jedným z centier Tureckej riviéry. Turecká Antalya je najväčším prímorským letoviskom. Letisko Antalya má dva medzinárodné a jeden domáci terminál. Vďaka počtu letov sa v posledných rokoch zaradila medzi hlavné mestá tureckého turizmu najmä v období letnej dovolenky. Podobne sú na tom veľké letisko Istanbul Ataturk či letisko Sabiha Gőkçen International Airport. Patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce turecké mestá. Turecká Antalya bola založené podľa pôvodných predpokladov približne 150 rokov p. n. l. ako "Attaleia" podľa jeho zakladateľa Attalosa II., kráľa Pergamonu. Vykopávky z roku 2008 z oblasti Dogu Garay dokladujú, že bolo založené už oveľa skôr, ako sa predpokladalo, teda už v 3. storočí p.n.l. . Dnes je toto mesto známe pod tureckým názvom Antalya. Mesto sa skladá z 5 štvrtí: Konyaalti, Kepez, Muratpasa, Aksu a Dőşemealti. Nachádza sa v juhozápadnej Anatólii približne 546 km od Ankary, 562 km od Adany, 466 km od Izimu a 727 km od Istanbulu. Vďaka pohoriu Tautus je obklopená z jednej strany vrchmi a z druhej Stredozemným morom. Starým centrom Antalye je Kaleiçi s úzkymi dláždenými uličkami, ktoré tvoria historické domy z čias Osmanskej ríše. Podarilo s zachovať historický ráz Antalya/ Turecko aj napriek masívnej výstavbe hotelov, barov, klubov, reštaurácií a obchodov. Tento architektonický projekt bol ocenený cenou Golden Apple Tourism Prize. Hlavným námestím mesta je Cumhuriyet Square. Je využívané na dočasné open air výstavy a podujatia. Mesto je ukážkou viacerých kultúr, je tu možné vidieť zmes helenistickej, rímskej, byzantskej, seljuckej a osmanskej architektúry a kultúry. Po turistickej stránke sa turecká Antalya rozdeľuje na dve hlavné časti, a to na starú časť Kaleiçi a druhou je Lara. Oblasť Lara je časť Antalye vyhľadávaná pre rozľahlú pláž. Lara beach sa nachádza vo východnej časti Antalye. Piesočná pláž sa tiahne od Antalských skál popri vodopáde Lower Duden Waterfall až k Antalskému zálivu. Turecká riviéra, predovšetkým časť Antalya Lara, ponúka návštevníkom dovolenku pri mori plnú zábavy, nákupov a relaxu. Je plná 4/5 hviezdičkových hotelov s plážami, ktoré ponúkajú luxusnú dovolenku all inclusive. Hotely v Turecku v časti Antalya Lara ponúkajú vysoký štandard služieb. Práve vďaka tejto ponuke je Antalya Lara Turecko odpoveďou, kam ísť na letnú dovolenku. Lara beach je vyhľadávaná aj pre známe obrovské nákupné centrum Terracity.

Mesto sa nachádza v stredomorskom podnebí, preto je počasie v tureckej Antalyi charakteristické horúcim suchým letom a miernou daždivou zimou. Teplota mora v oblasti Antalya pláže dosahuje v lete až 26-29°C . Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 30°C , v lete až do 45°C. Teplota mora v zime je cca 15°C , vzduchu 15°C . Počas letnej dovolenky sú najatraktívnejšie pláže Lara, Konyaaltı a Karpuzkaldıran a v zime prírodné krásy Beydağları a Saklikent.

Väčšina historických pamiatok sa nachádza v starej štvrti Kaleiçi, napr.: Minaret Yivli , - mešita, známa aj ako ryhovaný minaret, zdobený tmavomodrými a tyrkysovými dlaždicami, tento minaret sa stal symbolom mesta Antalya, İskele mešita – mešita z 19.storočia, Kesik Minare – pôvodne rímsky chrám, neskôr zmenený na byzantský kostol a dnes je z neho mešita, Hadriánov oblúk - postavený v 2. storočí Rimanmi na počesť cisára Hadriána, Karatay Medresesi, Hidirlik veža Ahi Yusuf Mescidi, Murat Pasa mešita, Tekeli Mehmet Pasa mešita, mešita Balibey Musellim, mešita Seyh Sinan Efendi a Clock Tower. V meste sa nachádza viacero múzeí napr. Antalya Museum (archeogické múzeum), Kaleiçi Museum ( múzeum zamerané na stredozemské civilizácie), Antalya Toy Museum (metropolitné múzeum hračiek otvorené v roku 2011), Suna & İnan Kıraç Kaleiçi Museum (národopisné múzeum).

Na ekonomike Antalye v Turecku sa podieľa cestovný ruch, poľnohospodárstvo a obchod. Poľnohospodárska produkcia sa sústreďuje na citrusové plody, bavlnu, kvety, olivy, olivový olej a banány. Typickým jedlom tejto oblasti je Piyaz vyrobené z tahini, cesnaku, vlašských orechov a varených fazúľ, ďalej tirmis pozostávajúci z vareného bôbu, Grida, rybia špecialita miestnej kuchyne, pikantné hibeş s rascou a tahini, şiş köfte, tandır kebab, şakşuka a rôzne studené pokrmy stredomorskej kuchyne s použitím olivového oleja. Antalya ponúka niekoľko druhov dopravy – letecká, lodná, vrámci mesta sa využíva železnica a najmä autobusy a minibusy tzv. dolmuş (dolmuše). Okrem luxusných hotelov, barov a nákupných centier sa dá čas stráviť aj outdoorovými športmi, objavovaním národných parkov Antalye s bohatou faunou a flórou, hôr či stredomorských zátok. Počas dovolenky v Turecku treba navštíviť mešity, kostoly, tzv. medres (islamské vysoké školy), kaviarne a tradičné turecké kúpele hammam.
 najnovšie recenzie
Hotel Trendy Lara
Hotel Trendy Lara 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Výborná dovolenka"
9 recenzií
89%
IC Hotel Green Palace
IC Hotel Green Palace 5*
Turecko, Antalya, Antalya
"Výborná oddychová dovolenka"
26 recenzií
84%
Hotel Baia Lara Resort
Hotel Baia Lara Resort 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Super hotel"
17 recenzií
92%
Hotel Club Sera
Hotel Club Sera 4.5*
Turecko, Antalya, Antalya
"Super"
2 recenzie
83%
Hotel Barut Lara
Hotel Barut Lara 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Dokonalé, úžasné, musíte zažiť"
4 recenzie
90%
Hotel Swandor Topkapi Palace
Hotel Swandor Topkapi Palace 5*
Turecko, Antalya, Aksu
"Predražený hotel"
1 recenzia
67%
Hotel Concorde De Luxe Resort
Hotel Concorde De Luxe Resort 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Bola to dobrá dovolenka"
8 recenzií
80%
Hotel Delphin Palace
Hotel Delphin Palace 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Bola už lepšia jak v roku 2017"
4 recenzie
81%
Hotel Delphin Diva
Hotel Delphin Diva 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Super dovolenka - naozaj ultra AI"
12 recenzií
87%
Hotel Venezia Palace
Hotel Venezia Palace 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Dobrá dovolenka"
6 recenzií
81%
Ďalšie
Pridaj vlastnú recenziu
Moment...