Recenzie hotelov Taba

 
Taba je malým egyptským mestom pri severnom cípe zálivu Agaba, najsevernejšie letovisko riviéry Červeného mora (Egypt’s Red Sea Riviera). Je mestom ležiacim v Egyptskej arabskej republike. Rozdeľuje sa z hľadiska rozvoja na dve základné oblasti: rozvinutú hotelovú časť a na menej rozvinuté pobrežie s Ostrovom faraóna (Pharaoh Island). Podrobnejšie sa delí na nasledovné časti: 1. Taba Heights (centrum mesta), 2. Pharaoh Island, 3. Taba a 4. okolie. V stredoveku bola Taba významným prístavom. Dlhé roky sa viedol spor o to, či Taba patrí Izraelu alebo Egyptu. V roku 1989 sa definitívne stala súčasťou Egypta. Pôvodne to bola len malá beduínska dedina bez vybudovanej dopravnej infraštruktúry. Len nedávno bolo vybudované letisko Taba International Airport. Doprava z letiska do hotelov je zabezpečovaná klimatizovanými mikrobusmi. Väčšina hotelov poskytuje aj vlastnú kyvadlovú dopravu. Trajektová linka premáva medzi Tabou a Agabou v Jordánsku cez Červené more. Taba je s Káhirou a aj ďalšími mestami Sinaju prepojená verejnou autobusovou dopravou. Taktiež je možné využiť prepravu súkromnými minibusmi či taxíky. Hotely v Tabe poskytujú vysoko kvalitné služby. Nenájdete tu veľké nákupné pasáže, mesto tvoria len hotely a letisko. Malá nákupná pasáž sa nachádza v Uptown. Celá rada reštaurácii v egyptskej Tabe ponúka tradičné egyptské jedlá, ale aj medzinárodnú kuchyňu. Medzi najznámejšie a najvyhľadávanejšie jedlá patria: kebab (kúsky mäsa na grilovacej ihle), falafell (korenené fašírky z cícera), kofta (vyprážané pikantné guľky väčšinou z mletého jahňacieho mäsa), švarmu (jahňacina opekaná na zvislom ražni, odkrajované tenké plátky sa podávajú so šalátom, napr. z červenej repy alebo uhoriek) a chlebom pita, molocheja (zeleninový vývar ochutení cesnakom, korením, koriandrom), tabúla (drvená pšenica zmiešaná s mätou, petržlenom, nadrobno nakrájanými paradajkami a cibuľou), támija (vyprážané korenené fazuľové cesto so zeleninou a petržlenom). Za národné jedlo je považovaný foul, je to hnedý bôb pečený v chlebovej placke. Najdôležitejšou zložkou egyptskej stravy je chlieb Ajš, ktorý sa pôvodne pripravuje zo zmesi obyčajnej a celozrnnej múky pečený na otvorenom ohni. Z dezertov sú typické baklava a egyptská špecialita Ummi Ali, ktorú tvoria vrstvy cesta prekladané orieškami a hrozienkami namočené v sladkom mlieku. V Egypte sa nekonzumuje bravčové mäso a nepije sa alkohol.

Taba rovnako ako aj okolité letoviská lákajú turistov ideálnymi podmienkami pre potápanie. Oblasť je typická nulovým prúdením, a preto je vhodná aj pre potápačov – začiatočníkov. Organizujú aj kurzy potápania s inštruktormi. Je obľúbeným miestom pre potápačov z celého sveta, láka ich pestrý podmorský svet a teplá voda. Nachádzajú sa tu rôzne koralové útesy a stovky druhov rýb. Taba poskytuje pestré množstvo aktivít: windsurfing, vodné lyžovanie, hotelové wellness centrá, vodný aerobik, , plávanie s delfínmi, golf. V ponuke je aj možnosť zahať si golf v novom štýle na púštnom golfovom ihrisku. Štvorkolkami sa dá previesť do púšte mimo Taba Heights. Juhozápadne od Taby je chránená oblasť Taba Protected Area s rozlohou 3590 km² . Sú tu jaskyne, údolia a horské pasáže a prírodné pramene, 25 druhov cicavcov, 50 druhov vtákov a 24 druhov plazov. V neďalekom meste Eilat je vybudované delfinárium. Mesto sa premenilo z kedysi strategického prístavu na luxusný rezort na juhu Izraela. Organizujú sa výlety do Jordánska a Izraela. V jordánskom meste Petra sú pozostatky domov a amfiteáter z rímskeho obdobia. Na Sinajskom poloostrove treba navštíviť Kláštor sv.. Kataríny a horu Sinaj, ktorá je známa aj ako Mojžišova hora. Pár kilometrov južnejšie od Taby je tzv. Pharaohʼs Island (Faraónov ostrov). Nachádzajú sa tu hlboké kaňony. Najznámejší je Coloured Canyon (Farebný kaňon) v oblasti Taba Even, dnes je suchý, no za svoju existenciu vďačí prívalovým dažďom.

Taba sa nachádza v horúcom a veľmi suchom podnebí. V období od mája do septembra sa priemerné denné teploty pohybujú nad 31°C, najnižšie teploty klesajú pod 19°C. Letá sú horúce, zrážky prichádzajú väčšinou až v zime.
 najnovšie recenzie
Hotel Swiss Inn Dream Resort Taba
Hotel Swiss Inn Dream Resort Taba 5*
Egypt, Taba, Taba
"V pohode, relax"
1 recenzia
67%
Hotel Radisson Blu Resort Taba
Hotel Radisson Blu Resort Taba 5*
Egypt, Taba, Taba
"Perfektná dovolenka s množstvom zážitkov"
10 recenzií
71%
Hotel Movenpick
Hotel Movenpick 4*
Egypt, Taba, Taba
"Prekrásna dovolenka v úžasnom hoteli"
18 recenzií
68%
Hotel Morgana Azur Resort
Hotel Morgana Azur Resort 4*
Egypt, Taba, Taba
"Krásna a pohodová dovolenka v Tabe "
7 recenzií
61%
Hotel Mosaique Beach Resort Taba Heights
Hotel Mosaique Beach Resort Taba Heights 5*
Egypt, Taba, Taba Heights
"Príjemná dovolenka k cene zájazdu"
5 recenzií
72%
Hotel Hyatt Regency
Hotel Hyatt Regency 5*
Egypt, Taba, Taba Heights
"Sklamanie z hotela"
2 recenzie
56%
Hotel Marriott Taba
Hotel Marriott Taba 5*
Egypt, Taba, Taba Heights
"Takto si ja predstavujem ALL INCLUSIVE"
5 recenzií
67%
Hotel Hilton Taba
Hotel Hilton Taba 5*
Egypt, Taba, Taba
"Zmiešané pocity, ale radšej už nie"
2 recenzie
76%
Hotel Intercontinental Taba
Hotel Intercontinental Taba 5*
Egypt, Taba, Taba Heights
"Super dovolenka"
6 recenzií
58%
Hotel Sonesta Beach Resort
Hotel Sonesta Beach Resort 4*
Egypt, Taba, Taba
"Dovolenka sa dala zvládnuť, hotel bol tak na úrovni 4 hviezdičiek ...škoda, že cestovka zamestnáva delegátov ako je Laco ..či mohamed ako si ..."
4 recenzie
56%
Ďalšie
Pridaj vlastnú recenziu
Moment...