Kemer najlepšie hotely

 
Kemer je prímorské letovisko, okres provincie Antalya na pobreží Stredozemného mora v Turecku. Leží 40 km západne od mesta Antalya. Lemuje ho pohorie Taurus, je súčasťou Tureckej riviéry. Názov Kemer v tureckom jazyku označuje pás, opasok. Toto pomenovanie dostal podľa tvaru rieky, ktorá preteká mestom. Turecký Kemer sa skladá zo štyroch obcí - Beldibi, Çamyuva, Göynük, Tekirova. Pobrežie od Beldibi do Tekirova sa skladá z nedotknutých pláží prevažne pieskovo – kamenistých. Až do roku 1960 neexistovala prístupná cesta do tohto tureckého mesta, od 60. rokov boli vkladané veľké investície za účelom rozvoja cestovného ruchu. Kemer sa stal turistickým centrom s množstvom veľkokapacitných hotelov, prázdninových víl a moderným prístavom. V okolí je možné navštíviť niektorú z prístavných dedín: Beldibi, Kiriş, Çayova, Aslanbucak, Kuzdere, Beycik, Çamyuva, Göynük a Çıralı. V súčasnosti sa na ekonomike Kemera podieľa najmä cestovný ruch. Asociácia South Antalya Tourism Development and Infrastructure Operation Association sa stará o ochranu Kemeru a okolia, sledujú čistotu mora, obytných priestorov a atď. Táto turecká plážová oblasť bola v roku 1993 ocenená cenou Blue Flag, ktorú udeľuje Nadácia pre environmentálne vzdelávanie v Európe (FEEE) po splnení vysokých štandardov. Kultúrne akcie zahŕňajú výstavy výtvarného umenia v Phaselis, lodné preteky WRC (World Rally Championship), Turecko Offshore Championship, Turecký motokrosový šampionát, karneval Kemer Carnival a taktiež letné koncerty na pobreží, kde vystupujú speváci a dj súčasnosti.

Kemer bol známy pod názvom Eski Kőy (Old Village – stará dedina/obec). Tento názov používali až do roku 1017. Medzi pamiatky nachádzajúce sa v Kemeri a jeho okolí patria: seldžucký lovecký zámoček, byzantský kostol , İkiz Kayalar – skaly, jaskyne Beldibi a Molla, Göynük (Goynuk) Canyon, Ulupınar, Olympos, Chimaera, Phaselis, Three Islands a Eco Park. Jaskyňa Belbidi (27 km južne od Antálye) je situovaná na pobreží. Našli sa tu pozostatky predhistorického osídlenia. Molla Delidi sa nachádza na západ od tureckého Kemeru. Výlet do tejto jaskyne je len pre fyzicky zdatných turistov, pretože cesta k nej je prístupná len pešo a trvá takmer 4 hodiny. Dá sa sem dostať z dedín Tekirova alebo Abady Kuzeydere. Ďalším lákadlo sú neďaleko ležiace mestá Faselis a Olympos. Faselis (Phaselis) leží 58 km od Antalye, ak sa rozhodnete vydať na výlet loďou, je vzdialený len 15 km. Je možné si tu pozrieť historické pamiatky: prístav, hradné múry, Diov chrám, cestu kráľa Antónia a pozostatky divadla. Väčšina pamiatok pochádza z obdobia Rímskej ríše. Mesto Olympus sa nachádza medzi Kemerom a Adrasanom. Turisti sem chodia, aby videli horu Chiméru, z ktorej vychádza plyn a dym. Názov dostala podľa mytologickej príšery chiméry, ktorá chrlila oheň, a tak ju samotní Turci nazvali „Horiaca hora“. Taktiež sa dá pozrieť si národný park Olympos. V poslednej dobe sa veľkej obľube tešia aj dve ďalšie miesta. Prvým je oblasť Sogut Gumasy, Altimyaka Dere. Zvyšuje sa počet nadšencov, ktorí prichádzajú do oblasti Turecko Kemer za účelom trekingu na tzv. Lycian Way a na jazdenie po kopcoch na horských bicykloch.

Kemer má horúce stredomorské podnebie so suchými letami a daždivými zimami. V lete sa môžu najvyššie denné teploty pohybovať až pri 40°C. Najčastejšia denná teplota v lete sa pohybuje od 30°C, pričom v noci klesne teplota len o pár stupňov na 25°C – 30°C. Zima začína decembrom, kedy sú denné teploty 20°C – 30°C, v noci klesnú na cca 10°C. Jar a jeseň majú teploty do 25°C.

Turecko Kemer je vyhľadávanou lokalitou pre letnú dovolenku vďaka možnostiam dopravy, ubytovaniu a aj vďaka poskytovaným službám v hoteloch. Schladenie pre horúčavami poskytuje napr. KEMER AQUALAND & AQUAPARK, v ktorom môžu návštevníci vidieť nielen šou s tuleňmi a delfínmi, ale sa ich aj osobne dotknúť či si s delfínmi aj zaplávať. Tento turecký aquapark ponúka aj asistovanú terapiu s delfínmi pre mentálne a telesne postihnutých. V oblasti Turecko/ Kemer je vybudovaných viacero klubov, barov, reštaurácií, trhov, obchodov a taktiež známe turecké kúpele hammam. Atmosféru vytvára syntéza prírodných krás, mora, hôr a borovicových lesov. Scenériu tohto tureckého rezortu dopĺňa prístav plný plachetníc. Každý týždeň sa v Kemeri a okolí konajú trhy. Nájdete tu ovocie, zeleninu, korenie, rôzne potraviny, sladkosti, textil a atď. Počas návštevy si turisti môžu pochutnať na tradičných tureckých jedlách, akými sú pilaf (základom je ryža či pšenica smažená na oleji a následne varená vo vývare s korením), kebab, kőfte (mäsové guľky z mletého jahňacieho alebo hovädzieho mäsa s korením a cibuľou). Tradičným nápojom je turecká káva., ktorá sa pripravuje v špeciálnych kovových nádobách kónického tvaru, ktorým a hovorí džezva.
 najlepšie hotely
Hotel Gural Premiere Tekirova
Hotel Gural Premiere Tekirova 5*
Turecko, Kemer, Tekirova
"Hotel pre rodiny s deťmi"
3 recenzie
93%
Hotel Greenwood Resort
Hotel Greenwood Resort 4*
Turecko, Kemer, Goynuk
"Super dovolenka, tento rok ideme znova"
4 recenzie
92%
Hotel Hydros Holiday Village
Hotel Hydros Holiday Village 4*
Turecko, Kemer, Kemer
"Bola to prvá dovolenka v Turecka a na jednotku"
3 recenzie
90%
Hotel Simena Sun Club
Hotel Simena Sun Club 5*
Turecko, Kemer, Kemer
"Naozaj dobrý pobyt adekvátny vynaloženej cene"
3 recenzie
90%
Hotel Sailors Beach Club
Hotel Sailors Beach Club 4*
Turecko, Kemer, Kiris
"Dovolenka so všetkým, čo sme chceli, čistota"
6 recenzií
86%
Hotel Club Phaselis
Hotel Club Phaselis 5*
Turecko, Kemer, Goynuk
"Doposiaľ najlepší hotel z dovoleniek v Turecku"
5 recenzií
86%
Hotel Sherwood Greenwood Resort
Hotel Sherwood Greenwood Resort 4.5*
Turecko, Kemer, Goynuk
"Skvelá dovolenka!"
4 recenzie
85%
Hotel Rixos Tekirova
Hotel Rixos Tekirova 5*
Turecko, Kemer, Tekirova
"Fantázia - kto nezažil, neuverí"
2 recenzie
97%
Hotel Champion Holiday Village
Hotel Champion Holiday Village 5*
Turecko, Kemer, Beldibi
"Bola aj lepšia"
24 recenzií
84%
Hotel Euphoria Tekirova
Hotel Euphoria Tekirova 5*
Turecko, Kemer, Tekirova
"Super dovolenka, nádherné prostredie"
9 recenzií
83%
Ďalšie
Pridaj vlastnú recenziu




Moment...