Belek najhoršie hotely

 
Belek je samostatné mestečko v okrese Serik v tureckej provincii Antalya. Je jedným z turistických centier Turecka. Nachádza sa 27 km od letiska v Antalyi na juhu pri Stredozemnom mori. Túto časť Turecka lemuje pohorie Taurus (turecky: Toros Daǧları) a píniové háje. V oblasti Belek/ Turecko sa nachádza vodopád The Kurşunlu Waterfall. V zadnej časti sú skryté jaskyne, ktoré sú vyhľadávané turistami. Žije tu viac ako 100 druhov vtákov. Belek je letovisko na Tureckej riviére známe veľmi čistými bielymi piesočnými plážami, ktoré sú obklopené borovicovými lesmi. Jedným z hlavných lákadiel tureckého Beleku je jeho rozľahlá pláž ocenená cenou Blue Flag beach, je to 16 km dlhá piesočná pláž s množstvom vymožeností vrátane spŕch a šatní. Pozdĺž pláže vedie elegantná promenáda lemovaná hotelmi, obchodmi a reštauráciami. Belek sa stáva jedným z popredných európskych golfových destinácií. V roku 2012 bol hostiteľom najväčšieho golfového turnaja, aký sa kedy konal v Turecku – Turkish Airlines World Golg Final. Turecký Belek je raj golfistov, poskytuje kvalitné kurzy a aj ihriská pre profesionálov. Väčšina kurzov je umiestnená v rekreačných strediskách, ktoré ponúkajú all inclusive golf balíčky. Golfový turizmus sa stal jedným z primárnych lákadiel Beleku, je vyhľadávaný ako golf dovolenka v Turecku či golfový pobyt v Turecku. V Beleku a okolí je vybudovaných viacero ihrísk na svetovej úrovni, jedným z prvých bol práve National, ktorý navrhli David Fehery a David Jones v roku 1994. Ďalšími vyhľadávanými golfovými ihriskami sú: Carya (architekt p. Thomson, 2007), Mongomerie (architekt C. Montgomerie, 2008), Lykia Links (architekt P. Dye, 2008), Cornelia/ Faldo (architekt N. Faldo, 2008), Sueno – Dunes (architekt PGA Design, 2007), Antalya – PGA – Sultan (architekt European Golf Design, 2003), Antalya – Pasha (architekt European Golf Design, 2003), Gloria – Old (architekt M. Gayon, 1997), Gloria – New (architekt M. Gayon, 2005), TAT (architekt Hawtree & Co), Kaya Eagles (architekt D. Jones, 2004), Nobilis (D. Thomas). Okrem golfu je Belek vyhľadávaný aj vďaka pestrým možnostiam vodných športov – potápanie, windsurfing, plachtenie, člny, vodné skútre a surfovanie.

Neďaleko Beleku je helénske mesto Perge, rímske ruiny Perge sú jedny z najlepšie zachovaných archeologických nálezísk v Turecku. Situovaný je 18 km východne od Antalye a 2 km severne od Aksu. Archeologické nálezy siahajú až do ranej doby bronzovej. Určite treba vidieť aj amfiteáter Aspendos, ktorý ešte aj dnes pojme viac ako 15 000 divákov. Turecký amfiteáter má viac ako 2000 rokov. V súčasnosti sa využíva na predstavenia pod holým nebom, najmä klasický balet a operné festivaly. Neďaleko tureckého amfiteátra Aspendos sa nachádzajú pozostatky rímskeho akvaduktu. Medzi ďalšie pamiatky patrí Apolónov chrám a rímske kúpele. V priebehu storočí sa na Beleku podpísalo viacero vplyvov napr. helenistické, rímske, byzantské a vplyvy Seljukov, ktoré ovplyvnili celkový ráz architektúry a sochárstva. Od cca 133 p. n. l. sa rímsky vplyv stal dominantným a prejavil sa na charaktere budov - štadióne, telocvični, vežiach, mešitách, divadlách a atď. Pre priaznivcov histórie je možné ísť na výlet do neďalekej Antalye. Starým centrom Antalye je Kaleiçi s úzkymi dláždenými uličkami, ktoré tvoria historické domy z čias Osmanskej ríše. Turisti môžu vidieť napr.: Minaret Yivli, İskele mešita, Hadriánov oblúk, Karatay Medresesi, Hidirlik veža Ahi Yusuf Mescidi, Murat Pasa mešita, mešita Seyh Sinan Efendi. V meste sa nachádza viacero múzeí napr. Antalya Museum, Kaleiçi Museum, Antalya Toy Museum.

Belek v Turecku sa rozprestiera v miernom stredomorskom podnebí, kde slnko svieti takmer po celý rok. Typické sú suché horúce letá. Priemerná denná teplota v období letných dovoleniek sa pohybuje okolo 30 °C , v auguste aj o pár stupňov viac. Najvyššia teplota zaznamenaná v oblasti Belek Turecko bola 45°C. Našťastie, pre túto oblasť je charakteristický chladivý morský vánok. Teplota klesne len v období zimných večerov. Zimy sú prevažne daždivé s priemernou teplotou 12 °C .

Belek patri k najmladším centrám tureckého turizmu. V súčasnosti je to rezort preplnený hotelmi a golfovým ihriskami. Turecký Belek je ideálnou syntézou mora, slnka, piesku, športov a poznávacích výletov. Široká škála vodných športov je rovnako vzrušujúca ako kúpelné a fitnes zariadenia, squash, lukostreľba a volejbal. V oblasti sa nachádza viac ako 30 4/5 hviezdičkových hotelov. Belek Turkey holidays ponúka all inclusive dovolenku, kvalitnú zábavu, medzinárodnú i miestnu kuchyňu. Hlavnou výhodou Beleku v Turecku je to, že je rodinne orientovaný, takže tu nenájdete divoký nočný život, ale samozrejme, rekreačné strediská poskytujú aj nočnú zábavu (diskotéka či kasíno). Veľkým lákadlom je aj vodný svet The Troy Aqua and Dolphinaruim aqua park s tematikou Tróje aj s dreveným prevedením trójskeho koňa. Ponúkajú tobogány (vrátane extrémnych dráh), surf bazény a tzv. pokojnú rieku. Dolphin shows (predstavenie s delfínmi) sa koná niekoľkokrát denne. V Beleku môže turista navštíviť viacero butikov a väčšina hotelových komplexov má vlastnú nákupnú pasáž, ak niekto túži po väčších nákupoch, môže si zájsť pozrieť remeselné stánky starého mesta Antalye alebo sa prejsť po bazáre v neďalekej dedine Kadriye.
 najhoršie hotely
Hotel Ceasars Temple Spa & Waterpark
Hotel Ceasars Temple Spa & Waterpark 4*
Turecko, Belek, Belek
"Kombinácia aktívnej dovolenky a oddychu :-)"
10 recenzií
62%
Hotel Sherwood Sensimar Belek and spa
Hotel Sherwood Sensimar Belek and spa 5*
Turecko, Belek, Bogazkent
"Skvelý hotel, skvelá dovolenka"
4 recenzie
69%
Hotel Siam Elegance
Hotel Siam Elegance 5*
Turecko, Belek, Bogazkent
"Luxusná dovolenka"
23 recenzií
75%
Hotel Aydinbey Famous
Hotel Aydinbey Famous 5*
Turecko, Belek, Belek
"Výborná dovolenka"
2 recenzie
68%
Hotel Club Asteria Belek
Hotel Club Asteria Belek 5*
Turecko, Belek, Belek
"Jednoznačne nezodpovedá 5 hviezdičkám"
3 recenzie
77%
Hotel Limak Atlantis
Hotel Limak Atlantis 5*
Turecko, Belek, Belek
"Škoda ruskej klientely"
4 recenzie
78%
Hotel Sherwood Dreams Resort
Hotel Sherwood Dreams Resort 5*
Turecko, Belek, Bogazkent
"Bolo super"
3 recenzie
78%
Hotel Crystal Waterworld Resort & Spa
Hotel Crystal Waterworld Resort & Spa 5*
Turecko, Belek, Bogazkent
"Turecký priemer"
2 recenzie
71%
Hotel Port Nature Resort & Spa
Hotel Port Nature Resort & Spa 5*
Turecko, Belek, Bogazkent
"Perfektná dovolenka"
5 recenzií
79%
Hotel Ela Quality Resort & Spa
Hotel Ela Quality Resort & Spa 5*
Turecko, Belek, Belek
"Nie, ďakujem neprosím"
2 recenzie
74%
Ďalšie
Pridaj vlastnú recenziu
Moment...