Hurghada najhoršie hotely

 
Egyptská Hurgada bola ešte pred pár rokmi malou rybárskou dedinou. Vďaka zahraničným investorom sa v priebehu krátkeho času vypracovala na jedno z najväčších a najvyhľadávanejších prímorských letovísk Egypta. Založená bola na začiatku 20. storočia. Situovaná je na africkom pobreží Červeného mora. Hurgada sa nachádza cca 400 km južne od Suezu. Zaberá približne 34 km pozdĺž pobrežia.. Skladá sa z troch častí: stará časť El Dahar (Downtown), centrum mesta – Sekalla, moderná časť El Memsha (Village Road). O tom, že Hurgada je svetovým strediskom turistického ruchu hovorí aj rozšírená letecká doprava. Väčšina leteckých spoločností v Európe a na Strednom východe lietajú priamo na medzinárodné letisko v Hurgade bez zastávky v Káhire. Hurgada ponúka turistom ideálnu syntézu piesočných pláží a teplé more pre celoročnú dovolenku. Letná sezóna tu nikdy nekončí. Poskytuje výborné podmienky pre potápanie, je možné obdivovať podmorské útesy a morský svet. Žije tu viac ako 100 druhov exotických rýb. Pre oblasť Egypt/ Hurgada sú typické tzv. diveshops (potreby pre potápanie), ktoré sú rozmiestnené takmer všade. Taktiež organizujú výlety za účelom potápania. Množstvo hurgadských hotelov už má v ponuke potápačské expedície so sprievodcami. Najvyhľadávanejšími sú oblasti okolo Abu Ramada Island, Giftun Kebir či Giftun Soraya. Okrem potápania sa obľube tešia: windsurfing, parasailing i šnorchlovanie. Vyhľadávané sú výlety loďou so skleneným dnom, kde je možné vidieť úžasné koralové útesy a morský život. Oblasť ponúka aj možnosť zajazdiť si na ťavách či nakupovať. Hurgada je obľúbená pre všetky vekové kategórie, najviac vyhľadávaná je západná časť tzv. Riviéry Červeného mora (Egypt`s Red Sea Riviera). V Hurgada Egypt je vystavaných viac ako 100 hotelov, prevažne sa nachádzajú na pobreží, lemujú piesočné pláže v dĺžke takmer 20 km, od 5 – hviezdičkových luxusných hotelov až po jednoduché a tradičnejšie egyptské penzióny. Je situovaná blízko Káhiry a Luxoru, a teda je možné navštíviť egyptské pamiatky ako pyramídy v Gíze a Sakkáre, Údolie kráľov, skalný Chrám kráľovnej Hatšepsóvet, Chrám v Luxor či Chrám v Karnaku. Jedným z najväčších egyptských chrámom je práve Chrám boha Amona v Luxore. Vybudovať ho dal faraón Amenhotep III, ku ktorému viedla aleja sfíng. Chrám boha Amona v Karnaku sa nachádza 1,5 km od Luxoru. Pôvodne bol cestou spojený s chrámom v Luxore.

V egyptskej Hurgade je slnečno po celý rok. Teploty sa počas celého roka pohybujú okolo 30°C. Subtropické púštne podnebie sa prejavuje miernymi teplými zimami a veľmi horúcimi letami. V Hurgade je letná sezóna po celý rok. Najhorúcejšie obdobie je od júna do septembra. Priemerná ročná teplota mora je 24°C. Na vrchole leta sa teploty vody šplhajú k 30°C.

Turisti môžu navštíviť aj niektorý z okolitých rezortov. Al – Qusayr je jedným z najstarších miest na pobreží Červeného mora. Jeho názov v preklade znamená malý palác alebo pevnosť. Nachádza sa medzi Hurgadou a Marsa Alam. Bol to významný prístav, kde sa obchodovalo so slonovinou, kožou . . ., jediný prístav, kam sa dovážala káva z Jemenu. Ďalším turistickým rezortom je 30 km od Hurgady vzdialený Makadi Bay. Tvoria ho len hotely, obchody a kluby. Nenachádzajú sa tu obydlia miestnych obyvateľov. El Gouna je súkromné luxusné hotelové mestečko cca 25 km severne od Hurgady. Skladá sa z niekoľkých ostrovov, ktoré sú navzájom prepojené mostami, často je označovaný aj ako Benátky Egypta. Nachádza sa tu aj múzeum či 18 – jamkové golfové ihrisko, ktoré navrhol Gene Bates. Ďalšími sú Al – Mahmya, Sharm El Naga a Soma Bay.

Pre milovníkov nákupov sú tu rôzne obchody, ktoré sa sústreďujú najmä do centra mesta na Sekalla high street a pozdĺž pláže. Nová časť Hurgady (El Memsha) je plná barov, reštaurácií, diskoték a taktiež obchodná pasáž El – Korra. Nočný život začína pomerne neskoro. Niektoré kluby môžete nájsť v tesnej blízkosti promenády. Pre rodiny sú vhodné bowlingové centrá či rodinné zábavné centrá. V Hurgada Egypt treba vyskúšať tradičné nápoje. Je ním nápoj karkaday vyrobený z ibišteka, podáva sa horúci alebo chladený, tento nápoj je prospešný zdraviu. Typická je aj lokálna verzia čaju – Chi.
 najhoršie hotely
Hotel Nefertari Safaga
Hotel Nefertari Safaga 3*
Egypt, Hurghada, Safaga
"po 3 krkolomnych dnoch som si radsej priplatila aby som tam nemusela stravit ani sekundu naviac HROZA do CK som poslala staznost aj s fotkami a pro..."
10 recenzií
34%
Hotel Mirage New Hawaii
Hotel Mirage New Hawaii 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Nikomu neodporúčam"
4 recenzie
38%
Hotel Panorama Hurghada
Hotel Panorama Hurghada 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Vynikajúca dovolenka vo všetkých oblastiach"
6 recenzií
41%
Hotel Sunny Days Palma de Mirette
Hotel Sunny Days Palma de Mirette 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Ak sa nepozeráme na všetky nedostatky, ktoré hotel má, je vhodný pre všetkých. Pre deti boli preliezky, pozvolný vstup do mora.. Keby tam ..."
7 recenzií
43%
Hotel Roma
Hotel Roma 3*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Určite nikomu neodporučam ! My sme boli na celej čiare sklamaní. Neurobte aj vy taku chybu a vyhnite sa tomuto hotelu...."
2 recenzie
18%
Hotel Sahara Resort
Hotel Sahara Resort 3*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"tento hotel nikdy viac,ked sme tam boli my tak mal 4 plus hviezdicky,strop pre tento hotel maximum 3 hviezdicky..vyhodene peniaze,neochota delegatky,n..."
13 recenzií
45%
Hotel Ambassador Club
Hotel Ambassador Club 3*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Hotel nie je luxusný, ale je tam pekne a blízko centra. Dovolenka bola super, do Ambassadoru by som sa určite vrátila!..."
6 recenzií
45%
Hotel El Arosa
Hotel El Arosa 2*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Krásna ale veľmi chudobná krajina, ak neberiem do úvahy ten bordel všade naokolo. napriek tomu som bola prekvapená, že sa tam nekradne. Mie..."
3 recenzie
47%
Hotel Harmony Makadi Bay
Hotel Harmony Makadi Bay 5*
Egypt, Hurghada, Makadi Bay
"Nikdy viac"
5 recenzií
48%
Hotel Reemyvera
Hotel Reemyvera 3*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Nebol to najlepší hotel aký som v živote videla,ale zas za tie peniaze sme ani nečakali nejaký Hilton, mysleli sme však, že apň pivo bude da..."
37 recenzií
49%
Ďalšie
Pridaj vlastnú recenziu
Moment...