Pomorie najhoršie hotely

 
Pomorie (v bulharskom jazyku: Поморие) je prímorským letoviskom, ktoré je situované na juhovýchode Bulharska. Nachádza sa na skalnatom polostrove v Bulgase Bay na juhu pobrežia Čierneho mora, 20 km od mesta Burgas, 18 km od Sunny Beach rezortu (letovisko Slnečného pobrežia) a cca 400 km od Sofie. Pomorie sa nachádza v južnej časti bulharského pobrežia Čierneho mora. Mesto leží v blízkosti medzinárodného letiska v Burgase. Známe sú Jazero Pomorie a Burgaské jazerá. Jednou z najvyhľadávanejších atrakcií Bulharska pre domácich obyvateľov aj turistov je práve jazero Pomorie, ktoré poskytuje útočisko pred letnými teplotami.

Najstaršie doklady o osídlení tejto oblasti Bulharska siahajú až do obdobia neolitu (6000 p. n. l. ), taktiež boli zachované artefakty z doby medenej, bronzovej a železnej. Mesto Pomorie založili starovekí Gréci, vtedy toto mesto pomenovali Anchialos (z gréckeho slova "Ancha" - u, v blízkosti a "als" – soľ). V roku 45 sa stalo súčasťou Rímskej ríše, odkedy zaznamenalo mesto výrazný rozvoj, ktorý súvisel s tým, že sa tu vo veľkom začali raziť mince. Svoju pozíciu si udržalo aj v stredoveku až do roku 1453, kedy bolo mesto dobyté Turkami. V období Osmanskej ríše dostalo Pomorie pomenovanie Ahyolu. Mesto bolo oslobodené spod tureckej nadvlády v roku 1878. Pomenovanie Pomorie sa používa od roku 1934. V minulosti bol v Pomorí silný kult víl. Traduje sa, že tu žili tri nymfy/ dievčatá, ktoré obývali hory, lesy a rieky. Boli považované za ochrankyne mesta. Väčšinu nálezov z oblasti Bulharsko/ Pomorie je možné vidieť v Pomorskom historickom múzeu (Pomorie History Museum). Nachádza sa tu aj najstaršia expozícia v tzv. Numismatic Hall, ktorá ponúka milovníkom numizmatiky bohatú zbierku mincí. Pomorie bolo známe už od dávnych dôb ťažbou a spracovaním soli. Založené tu bolo aj Múzeum soli ( The Museum of salt), ktoré zachytáva celý vývoj výroby soli. Pomorie je jediným miestom v Bulharsku, kde sa ťaží aj dnes technológiami podobnými minulosti, pokračuje v tradičnej ťažbe a výrobe. Usporadúvajú sa aj exkurzie do okolia fungujúcich soľných baní. Bulharské Pomorie je celoročne vyhľadávané pre liečivé účinky bahna, ktoré bolo ťažené pri výrobe soli v jazere Pomorie už od čias staroveku. Známa je tiež liečivá sila minerálnych prameňov. V minulosti a aj dnes je pre obyvateľov dôležitá vinárska produkcia či rybolov. Mesto ponúka viacero pamiatok. Nie je možné odísť z Bulharska bez toho, že by ste nenavštívili niektorý z kresťanských chrámov, a to Kostol sv. Juraja, Kostol premenenia Boha (najstaršia budova v meste) či Kostol narodenia Panny Márie. Významná je aj starobylá thácka hrobka z 3. storočia n. l. .

Pomorie má príjemné teplé počasie po celú jar a leto, preto je miestom pre nezabudnuteľnú dovolenku. Najteplejším mesiacom je júl s teplotami okolo 27°C. Priemerná teplota v letných mesiacoch sa pohybuje okolo 24°C. V zime klesnú teploty až do – 4°C. Vánok veje od Čierneho mora a poskytuje príjemnú atmosféru počas leta, a tak poskytuje na pocit príjemné teplé dni. Zimy sú mierne. Zrážky prichádzajú najmä na jeseň.
 najhoršie hotely
Hotel Biely dom
Hotel Biely dom 2*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Tak tento hotel by mala CK znovu vyradiť z ponuky, predíde sklamaniam dovolenkárov. Pobyt ako taký bol fajn, Pomorie je síce dosť špinavé a ..."
5 recenzií
46%
Penzión Sisa
Penzión Sisa 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"nie je tam az tak rusno, je vhodny pre rodiny s detmi...je to take kludne stredisko......"
2 recenzie
34%
Hotel Paradise
Hotel Paradise 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Na pobyt v tomto hoteli mi ostanú pekné spomienky"
4 recenzie
48%
Hotel Salt Lake
Hotel Salt Lake 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Izby veľké, okolie des"
8 recenzií
50%
Hotel Sveti Nikola
Hotel Sveti Nikola 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Veľmi vydarená dovolenka."
1 recenzia
33%
Hotel Diana
Hotel Diana 2*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Rodinný hotel,ktorý sa nachádza asi 50 m od pláže a 100m od centra letoviska.Hotel je v prevádzke 4 sezonu. Hotel je 4 poschodový mi sme bo..."
3 recenzie
52%
Hotel Manz II.
Hotel Manz II. 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Katastrofa"
1 recenzia
36%
Dom Asparuch
Dom Asparuch 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"..."
1 recenzia
50%
Hotel Marina
Hotel Marina 2*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Trochu ma sklamalo, že cestovka nám oznámila až posledný večer púred odletom, že izbu máme vypratať do 10:30. Ale celkový dojem bol nad..."
1 recenzia
50%
Hotel Fener
Hotel Fener 2.5*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Celkom fajn dovolenka v Bulharsku"
1 recenzia
53%
Ďalšie
Pridaj vlastnú recenziu
Moment...